امروز : ۹/ اسفند /۱۴۰۲ - ساعت ۱۰:۲۴

  • صفحه نخست
  • رسانه
  • براساس مصوبه معاون رئیس جمهور، ادارات حق ندارند به روزنامه ها آگهی بدهند/ از رسانه های محلی حمایت می کنیم

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

براساس مصوبه معاون رئیس جمهور، ادارات حق ندارند به روزنامه ها آگهی بدهند/ از رسانه های محلی حمایت می کنیم

توزیع آگهی ها از سوی ادارات کل فرهنگ و ارشاد باید عادلانه و بدور از تبعیض باشد.

راه سلام/ مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد تاکیدکرد که ادارات دولتی و شرکت های خدمات رسان حق ندارند به دلخواه خود، آگهی ها را به روزنامه ها بدهند و از روزنامه ها بخواهند که آن آگهی در کجای روزنامه و در چه زمانی چاپ شود و این موضوع براساس دستور معاون رئیس جمهور است.

به گزارش راه سلام، “، ایمان شمسایی” در حاشیه حضور وزیر ارشاد در یاسوج و در نشستی با رسانه ها، اظهارداشت: براساس مُصوبه معاون رئیس جمهور، دستگاه‌های دولتی و شرکت های خدمات رسان برای انتشار آگهی در روزنامه ها حق ندارند تعیین تکلیف کرده که آگهی در کجای روزنامه کار شود.

وی با تاکید براینکه براساس این مصوبه، توزیع آگهی ها براساس قانون و از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد باید انجام شود، خاطرنشان کرد: توزیع آگهی ها از سوی ادارات کل فرهنگ و ارشاد باید عادلانه و بدور از تبعیض باشد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد با اشاره به آمار توزیع آگهی های دولتی به روزنامه های استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: در سال گذشته یک میلیارد و ۹٠٠ میلیون تومان آگهی در بین روزنامه های این استان توزیع شده و این درحالیست که دوسال پیش این عدد ۶۸۲ میلیون تومان بوده است.

به گزارش راه سلام، شمسایی، میزان توزیع آگهی های دولتی در روزنامه های این استان طی ششماهه گذشته امسال را یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان ذکر و خاطرنشان کرد: بدنبال سیاست عدالت حمایتی، حمایت از رسانه‌های محلی برای ما یک اصل است و بر اساس بحث استاندارد جهانی و هدفگذاری انجام شده، اقدام می کنیم.

وی با تاکید براینکه سیاست دولت سیزدهم حمایت قطعی از رسانه‌های محلی بوده و در این محور نیز حرکت خواهیم کرد، ادامه داد: تعداد اعضای سامانه جامع رسانه‌ها در کشور از چهار هزار نفر به ۱۱ هزار و ۵٠٠ نفر رسیده و سامانه، پیگیری خدمات و پوشش محورهای مختلف را انجام می‌دهد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد، نبود نظام صنفی منسجم در حوزه رسانه ها را از نقاط ضعف این حوزه عنوان و تاکیدکرد که باید ساماندهی مناسبی در این ارتباط شکل بگیرد.

شمسایی از بهره مند شدن ۴۹۵ خبرنگار از ظرفیت پنجهزار مسکن هنرمندان در قالب نهضت ملی مسکن هم خبرداد و تعداد رسانه های کشور را ۱۴ هزار رسانه برشمرد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط