امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۴۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

جزئیات لاشه حیوان سوخته شده در دنا

آنچه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این گونه جانوری تلف شده یک قلاده "کفتار" بوده که در روستای خونگاه از توابع شهرستان دنا از بین رفته و لاشه های سوخته شده آن پیدا شده است.

راه سلام/ خبری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد مبنی بر تلف شدن و پیدا شدن لاشه های سوخته شده یک گونه جانوری در نزدیکی یکی از روستاهای حومه منطقه حفاظت شده دنا در حال دست به دست شدن است که اداره کل حفاظت محیط زیست ضمن تایید این خبر اما گفته هنوز هویت و همچنین دلایل و چگونگی تلف شدن این گونه جانوری مشخص نیست.

آنچه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این گونه جانوری تلف شده یک قلاده “کفتار” بوده که در روستای خونگاه از توابع شهرستان دنا از بین رفته و لاشه های سوخته شده آن پیدا شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: تلاش برای هویت این گونه جانوری و چگونگی تلف شدن آن در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

هادی سینایی امروز چهارشنبه در گفت وگو با راه سلام افزود: هم اینک نیز قسمتی از لاشه های پیدا شده برای تشخیص هویت به مرکز جانور شناسی دانشگاه یاسوج ارجاع داده شده است و منتظر نظر نهایی هستیم.

وی اظهار کرد: به محض دریافت گزارش کشف لاشه حیوان در روستای خونگاه در ۲۰۰ متری خانه های مسکونی بلافاصله نیروهای محیط زیست در منطقه حضور یافتند و با توجه به متلاشی و پوسیده بودن لاشه حیوان، مشخص نبود که متعلق به چه حیوانی است و امکان انتقال آن هم وجود نداشت.

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عکس های گرفته شده از این لاشه برای ۲ نفر جانور شناس در استان ارسال شده و به زودی مشخص خواهد شد این لاشه متعلق به چه حیوانی است و حتی می توان نحوه تلف شدن آن هم را مشخص کرد.

سینایی عنوان کرد: منطقه کشف این لاشه در محدوده مناطق حفاظت شده نبوده و با توجه به اینکه در نزدیکی منازل مسکونی پیدا شده احتمال می رود که لاشه یک سگ باشد البته باید نظر قطعی و اصلی از سوی جانورشناسان داده شود.

وی با اشاره به لاشه سوخته پخش شده در فضای مجازی گفت: نمی توان این عکس را تایید و یا رد کرد که عکس همان لاشه است زیرا ماموران محیط زیست در این مواقع لاشه را در چاله می اندازند و معدوم می کنند و تاکنون لاشه هیچ حیوانی را آتش نزده اند.

کهگیلویه و بویراحمد هفت منطقه حفاظت شده ( “دنا”، “دنای شرقی”، “سیوک”، “خائیز” و “سرخ”، “خامین”، “دِیل” و “سَولک”) به وسعت ۱۸۰ هزار و ۷۶۳ هکتار و یک پارک ملی “دنا” به وسعت۲۵ هزار و ۸۲۳ هکتار و ۶ منطقه شکار ممنوع دارد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط