امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۰۸

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

چهار خطه شدن جاده «بابامیدان – یاسوج – اصفهان» به کجا رسید؟

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهار خطه شدن جاده «بابامیدان - یاسوج -اصفهان» در دست اجرا است و بخشی از آن به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد راستا در گفت‌وگو با راه سلام، اظهار داشت: چهار خطه شدن جاده «بابامیدان – یاسوج – اصفهان» به عنوان یک پروژه مهم و اولویت دار راهسازی در استان در دست ساخت بوده که بخشی تاکنون به بهره‌برداری رسیده و برخی قطعات دیگر نیز در آینده نچندان دور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه جاده «بابامیدان – یاسوج – اصفهان» یکی از پرترافیک‌ترین راه‌های شریانی با میزان ترافیک بیش از ۲۰ هزار خودرو در روز است، عنوان کرد: در اصطلاح فنی راهسازی وقتی عبور و مرور در یک محور به ۴ هزار خودرو برسد نیاز به احداث باند دوم است.

راستا ابراز کرد: ۲۴۰ کیلومتر از جاده بابامیدان – یاسوج – اصفهان در حوزه استحفاظی کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که بخشی از در حوزه شهرستان‌های گچسارن و باشت چهارخطه شده و در واقع تاکنون ۶۵ کیلومتر از باند دوم این جاده به بهره‌برداری رسیده و در مجموع کل پروژه پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد  خاطرنشان کرد: تمام مطالعات مسیر انجام شده و کار با سرعت در حد اعتبارات و حتی بیشتر در حال انجام است و واقعیت امر نیاز به اعتبارات بیشتری داریم که باند دوم سریع‌تر اجرا و جلوی حادثه‌خیزی گرفته شود.

راستا این را هم گفت: جاده «بابامیدان – یاسوج – اصفهان» محور ترانزیت ملی بوده و در واقع یک قطعه از کریدور شمال به جنوب کشور است، زیرا یک راه میانبر از جنوب به مرکز کشور محسوب می‌شود و هم اکنون ترافیک بسیار بالایی دارد.

وی بیان کرد: ۳۰ کیلومتر از این پروژه هم اکنون در حال اجرا و زیر ۵۰ کیلومتر نیز دست نخورده داریم و پروژه کمربندی یاسوج واقع شده در این مسیر با سرعت در دست اجرا بوده و تاکنون ۵ کیلومتر افتتاح و هفت کیلومتر نیز آماده آسفالت شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط