امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۵:۱۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

بارش باران و برف در ۲۲ استان/ تهران بارانی می‌شود

سازمان هواشناسی از بارش باران،‌ برف و وزش باد در ۲۲ استان طی امروز تا چهارشنبه خبرداد و برای ۳ استان هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی صادر کرد.

به گزارش راه سلام، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز، شنبه، در استان‌های گلستان، مازندران،‌ گیلان، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان،‌ قزوین،‌ تهران،‌ شمال و شرق سمنان، مرکزی، قم،‌ اصفهان،‌ لرستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و شمال شرق خوزستان بارندگی، رعد و برق و وزش باد روی می‌دهد، بارش در ارتفاعات این مناطق بصورت برف خواهد بود.

یکشنبه در برخی مناطق نیمه شرقی و بخش‌هایی از مرکزی،‌ دوشنبه در برخی مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق و مناطقی از کرمان، سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود.

همچنین فردا در برخی ساعات،‌ سرعت وزش باد در جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد که باعث خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق می‌شود.

طی چهار روز آینده خلیج فارس، شنبه و سه‌شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه‌های بارشی
زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت

منطقه اثر:
شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۳: خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، هرمزگان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، همدان، لرستان، مرکزی، اصفهان، سمنان و خراسان شمالی.

اثر مخاطره: احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آب‌گرفتگی محدود معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب ، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال تأخیر در پرواز و احتمال خسارت به محصولات و ماشین‌آلات کشاورزی.

توصیه: عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد.
توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی
زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
نوع مخاطره: رگبار شدید باران، رعدوبرق، در نواحی مستعد ریزش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات بارش برف
منطقه اثر:
شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۳: گیلان، اردبیل و مازندران.
اثر مخاطره: اختلال در سفرهای بین‌شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل عمومی و خسارت به ماشین‌آلات و محصولات باغی و زراعی.
توصیه: اجتناب از سفرهای غیرضروری، پرهیز از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط