امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۱:۱۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

سامانه بارشی دوشنبه وارد ایران می‌شود

سازمان هواشناسی با هشدار افزایش آلودگی هوا در تهران و تداوم آن تا دوشنبه از ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه و بارش باران و برف در برخی مناطق خبر داد.

به گزارش راه سلام، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی، امروز در سیستان و بلوچستان،‌ شرق هرمزگان و نیمه جنوبی کرمان بارش باران، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

فردا یکشنبه پنجم آذرماه در برخی مناطق شمال غرب کشور ابرناکی،‌ رگبار پراکنده و افزایش سرعت وزش باد روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است.

روز دوشنبه ششم آذرماه به‌تدریج با ورود سامانه بارشی در مناطق شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر،‌ رگبار باران،‌ گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید،‌ در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در سواحل غربی دریای خزر بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

سه‌شنبه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر با شدت بیشتری ادامه دارد و در برخی مناطق شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

چهارشنبه در هرمزگان و جزایر تنگه هرمز ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی شده است و در سایر مناطق کشور جو پایدار است.

از امروز تا روز دوشنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج،‌ اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

علاوه بر این از امروز تا اواسط هفته در اکثر مناطق کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می‌رود، این در حالی است که طی روز سه‌شنبه در شمال غرب و سواحل دریای خزر و روز چهارشنبه در شمال شرق کاهش محسوس دما روی می‌دهد، همچنین از اواخر وقت دوشنبه و روز سه‌شنبه دریای خزر مواج است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۴
زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۴
نوع مخاطره: رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، احتمال تگرگ
منطقه اثر:
شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۴: شرق هرمزگان و شرق سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال و خسارت به محصولات باغی و زراعی.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد.

توصیف سامانه: پایداری هوا

زمان پایان: یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۵
نوع مخاطره: سکون نسبی هوا همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا.

منطقه اثر:
شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۴: تهران، اصفهان، قم، کرج، سمنان و اراک.
یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۵: تهران، اصفهان، قم، کرج، سمنان و اراک.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای ‌گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط