امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۳:۲۸

  • صفحه نخست
  • سیاست
  • نفوذ مقاومت فلسطین از زمین و هوا و دریا به عمق سرزمینهای اشغالی/ادامه «توفان الاقصی» و درگیریهای شدید در ۷شهرک یهودی نشین/ ۴۰ اسرائیلی در حمله حماس کشته شدند،۸۰۰ نفر هم زخمی شدند/اسارت ۵۳ صهیونیست

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

نفوذ مقاومت فلسطین از زمین و هوا و دریا به عمق سرزمینهای اشغالی/ادامه «توفان الاقصی» و درگیریهای شدید در ۷شهرک یهودی نشین/ ۴۰ اسرائیلی در حمله حماس کشته شدند،۸۰۰ نفر هم زخمی شدند/اسارت ۵۳ صهیونیست

گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس امروز شنبه اعلام کرد که عملیات«توفان الاقصی» علیه رژیم اشغالگر با شلیک هزاران موشک آغاز شد.

راه سلام/ فرمانده گردان های قسام با انتشار پیامی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی را بیش از ۵۰۰۰ موشک هدف قرار داده ایم.

جدیدترین تحولات عملیات بزرگ مقاومت فلسطین 

درگیری ها میان نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش اسرائیل در هفت شهرک یهودی نشین غلاف غزه ادامه دارد و حماس، سه شهرک را به طور کامل در کنترل خود دارد.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل نیز گزارش داد که ۵۰ شهرک نشین در شهرک«بئیری» در اسارت نیروهای مقاومت فلسطین هستند.

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که درگیری های شدیدی میان نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم اشغالگر در مرکز نظامی«ایزر» در جریان است.

درگیری ها در شهرک سیدیروت در شمال نوار غزه میان نیروهای مقاومت گردان های قسام و نیروهای ارتش اشغالگر نیز ادامه دارد.

منابع پزشکی به الجزیره گفتند که از صبح امروز تا کنون در تجاوز اسرائیل به نوار غزه ۱۶۰ فلسطینی شهید شدند و نزدیک به هزار فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) از اسارت بیش از ۵۳ اسراییلی در عملیات طوفان الاقصی خبرداد.

یک منبع وابسته به حماس خبر داد که حداقل ۵۳ اسرائیلی شامل چندین نظامی در عملیات نیروهای مقاومت فلسطین اسیر و به نوار غزه منتقل شدند.

آمارها از افزایش تلفات رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی حکایت دارد، در همین حال افزیاش شمار اسرای این رژیم نیز خبرساز شده است.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» خبر داد، یک منبع وابسته به حماس در مصاحبه با رسانه فلسطینی اعلام کرد که ۵۳ صهیونیست‌ از ساکنان فلسطین اشغالی شامل چندین نفر از نظامیان رژیم صهیونیستی در عملیات امروز (شنبه) نیروهای مقاومت اسیر و به نوار غزه منتقل شده اند.

شمار اسرای صهیونیست در عملیات طوفان قاطع الاقصی پیش از این ۳۵ نفر از جمله سربازان، افسران پلیس و شهرک نشینان اسرائیلی اعلام و خاطرنشان شده بود که آنها به غزه منتقل شده اند.

پیش از این نیز رسانه های مجازی اخبار و تصاویری از لحظه به اسارت در آمدن نیروهای صهیونیست منتشر کرده بودند.

منابع اسرائیلی اعلام کردند در حمله مقاومت فلسطین در غزه به سرزمین های اشغالی ۴۰ اسرائیلی کشته شدند و بیش از ۷۵۰ اسرائیلی دیگر زخمی شدند.

العالم نیز گزارش داد که منابع خبری صهیونیست از افزایش تعداد کشته های این رژیم به ۱۵۰ نفر و زخمی ها به ۵۰۰ نفر خبر داد.

روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» گزارش داد، اورژانس این رژیم اعلام کرد که ۲ آمبولانس اسرائیلی تحت کنترل نیروهای حماس درآمده است.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نیز از بستری شدن ۵۴۵ نفر از زمان شروع حمله حماس به سرزمین های اشغالی خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد کشته ها به ۱۵۰ نفر رسیده است اما احتمال افزایش آنها در ساعات آینده وجود دارد.

خبرنگار الجزیره:پلیس اسرائیل در شهر تل آویو و حومه آن ایست های بازرسی ایجاد کرد.

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که دولت اشغالگر همه پروازها را  در سرزمین های اشغالی به دلیل تنش در جنوب سرزمین های اشغالی تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد.

جنگنده های اشغالگر سلسله حملاتی را به مواضعی در شمال نوار غزه آغاز کردند.ارتش اشغالگر نیز پیش از این اعلام کرد که جنگنده های این رژیم ۱۷ مرکز و ۴ مقر حماس را در نوار غزه طی ساعت های گذشته بمباران کردند.

هآرتس: حماس برای عملیات از ماه ها پیش برنامه ریزی کرده است و موفقیت درخشانی به دست آورد و ارتش در برابر شکستی توصیف ناپذیر قرار دارد.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از یک افسر بلندپایه در ارتش اسرائیل گزارش داد که نیروهای اشغالگر در حال درگیری با مبارزان فلسطینی در چندین شهرک یهودی نشین به شکل خانه به خانه هستند.

سخنگوی ارتش نیز اعلام کرد که ارتش نیازمند ساعت های طولانی است تا بتواند شهرک هایی که به تصرف حماس در آمده اند را دوباره به کنترل در آورد.

یدیعوت آحارنوت: بیمارستان سوروکا اعلام کرد که ۶۰ نفر از زخمی ها که به این بیمارستان منتقل شدند حال شان وخیم است.

معاریف: رژیم اشغالگر خود را برای تخلیه شهرک نشینان از جنوب سرزمین های اشغالی می کند.

منابع اسرائیلی: ادامه درگیری های شدید در شهر«سدیروت» و کشته شدن ۱۰ اسرائیلی در خیابان ها.

کمیسر پلیس اسرائیل: بیش از ۲۱ جبهه فعال در جنوب سرزمین های اشغالی وجود دارد.

رادیو ارتش اسرائیل: حماس بئر السبع را موشک باران کرد.

روزنامه معاریف اسرائیل: انتشار گزارش هایی در شبکه های اجتماعی درباره مفقود شدن ده ها نفر در جنوب سرزمین های اشغالی.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که نیروهای مقاومت فلسطین ۷ شهرک یهودی نشین در غلاف غزه را تصرف کرده اند و درگیری میان مبارزان فلسطینی و نیروهای ویژه اسرائیلی در جریان است.

رویترز به نقل از شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل: در حمله حماس به سرزمین های اشغالی دست کم ۲۲ اسرائیلی کشته شدند. در این حمله تا کنون ۵۰۰ نفر هم زخمی شدند که حال بسیاری از آنها وخیم گزارش شده است.

یدیعوت آحارنوت: یکی از پایگاه های نظامی که حماس به آنها حمله کرده است مقر فرماندهی تیپ غزه است.

روزنامه معاریف: حمله مقاومت به سرزمین های اشغالی یک شکست اطلاعاتی بسیار بزرگ است که جهان را شوک زده کرد.

جنگنده های اسرائیل جنگنده های رژیم صهیونیستی برای محافظت از شهرک نشینان خود و جدا کردن آنها از نیروهای مقاومت به هنگام حمله به شهرک های اطراف غزه دچار سردر گمی شده اند.

خبرنگار العالم در غزه گزارش داد: جنگنده های اسرائیل نمی دانند چگونه باید شهرک ها را مورد حمله قرار دهند. جنگنده های رژیم صهیونیستی برای محافظت از شهرک نشینان خود و جدا کردن انها از رزمندگان مقاومت به هنگام حمله به شهرک های صهیونیست اطراف غزه دچار سردر گمی شده اند.

خبرنگار الجزیره: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به وزرای خود دستور داده است که هیچ گونه حرفی درباره جنگ با غزه به زبان نیاورند.

یک مسئول اردنی: اسرائیل گذرگاه ها با اردن را به شکل یک طرفه بست.

منابع اسرائیلی: مبارزان حماس حداقل ۳شهرک را در  غلاف غزه در تصرف خود دارند.

این منابع گزارش دادند که مبارزان جنبش حماس بعد از ۵ ساعت از آغاز حمله غافلگیر کننده حداقل ۳ شهرک یهودی نشین را در تصرف خود دارند.

یدیعوت آحارنوت: بیش از ۲۵۰ زخمی به بیمارستان ها منتقل شده اند که حال بسیاری از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل: ارتش اسرائیل اعلام کرد که حماس در حال حاضر چند شهرک یهودی نشین را در غلاف غزه در تصرف خود دارد.

روزنامه معاریف: بیش از ۱۴۰ زخمی به بیمارستان سوروکا منتقل شده اند که حال ۲۰ تن از آنها وخیم گزارش شده است.

وبسایت روزنامه یدیعوت آحارنوت: یک خط دفاع پیرامون نوار غزه به طور کامل توسط مقاومت فلسطین در نوار غزه شکسته شده است و ارتش اسرائیل تلاش می کند بر اوضاع مسلط شود.

سخنگوی ارتش اسرائیل: حماس نزدیک به ۲هزار و ۲۰۰ موشک شلیک کرد و از زمین و هوا و دریا حمله کرده است.

حمله جدید مقاومت به قدس و تل آویو: رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که مقاومت فلسطین در نوار غزه در سایه بمباران این منطقه دور جدیدی از حمله موشکی به قدس و تل آویو انجام داده است.خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که صدای اصابت موشک ها و آژیرهای خطر در مناطق قدس و تل آویو به گوش می رسد.

رسانه رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات این رژیم علیه غزه خبرداد.

کانال ۱۳ عبری رژیم صهیونیستی گزارش داد: ارتش اسرائیل عملیات شمشیر آهنین را علیه غزه آغاز کرد.

به دنبال جنایات ادامه دار رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و مقدسات مسلمانان در سرزمین های اشغالی، امروز (شنبه) نیروهای مقاومت فلسطین عملیات همه جانبه و پیچیده با عنوان عملیات توفان الاقصی را علیه اشغالگران صهیونیست در سرزمین های اشغالی از هوا، زمین و دریا آغاز کردند که فقط در عرض ۲۰ دقیقه پنج هزار راکت و موشک به مواضع صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی شلیک شده و پهپادهای مقاومت نیز چندین موضع صهیونیست ها را هدف قرار دادند.

تعدادی از تکاوران مقاومت نیز با استفاده از پاراگلایدر در برخی مناطق سرزمین های اشغالی فرود آمده و با دشمن صهیونیستی درگیر شدند.

در اثر عملیات همه جانبه مقاومت فلسطین در سرزمین های اشغالی تا این ساعت چند نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده یا زخمی شده اند.

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که رئیس شورای منطقه ای در منطقه «شعاری هنیغف» به ضرب گلوله نیروهای مقاومت فلسطین کشته شد.

قسام

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به حملات گسترده مقاومت به اراضی اشغالی فلسطین، اعلام کرد این طوفان از غزه آغاز شده و به تمام نقاط سرایت خواهد کرد.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، صبح امروز (شنبه)، به دنبال حملات گسترده گروه‌های مقاومت به اراضی اشغالی به صهیونیست‌ها هشدار داد.

رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: «تحت عنوان طوفان الاقصی که برادر ابوخالد الضیف فرمانده کل [کتائب القسام] اعلام کرد، در دفاع از محل عروج پیامبر -مسجد الاقصی- وارد نبرد شرافت، مقاومت و کرامت شده‌ایم».

اسماعیل هنیه اضافه کرد: «این طوفان از غزه آغاز شده و به کرانه باختری و خارج از کشور و تمام مکانی که مردم و امت ما در آن حضور دارند، سرایت خواهد کرد».

هنیه در ادامه با تاریخی و حماسی خواندن این عملیات، اشاره کرد علت اصلی آغاز عملیات، تجاوزات جنایتکارانه صهیونیست‌ها در مسجد الاقصی بوده که در روزهای اخیر به اوج خود رسیده بود.

نائب رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با دعوت از امت اسلامی و عربی برای مشارکت در نبرد «طوفان الاقصی» تاکید کرد که این جنگ، نبرد هلاکت دشمن است.

«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی گفت که نبرد طوفان الاقصی نبرد هلاکت دشمن صهیونیستی و پاسخ به جنایت‌های آن رژیم است.

وی تاکید کرد که مجاهدان غزه امروز عملیات گسترده با هدف دفاع از مسجدالاقصی و آزادی اسرا را آغاز کردند.

العاروری خاطرنشان کرد که همه ما باید وارد این نبرد شویم و نیروهای مقاومت در کرانه باختری را به طور ویژه خطاب قرار می‌دهم.

نائب رئیس جنبش حماس خاطرنشان کرد که کرانه باختری در این نبرد تعیین کننده و سرنوشت ساز است و می تواند با تمام شهرک‌های صهیونیستی وارد نبرد شود.

وی تاکید کرد که از امت اسلامی و عربی می‌خواهیم که در نبرد طوفان الاقصی مشارکت داشته باشند.

وبسایت والا نوشت که ارتش اسرائیل در  حال درگیری های شدید با نیروهای فلسطینی در تعداد زیادی از مواضع در نوار غزه است.ورود زمینی به نوار غزه بخشی از عملیات نظامی ارتش رژیم اشغالگر بعد از بسیج ده ها هزار نیروی ذخیره است.

رادیو اسرائیل: نیروهای گردان های قسام به شهرک های عودی نشین در نوار غزه حمله کرده و شماری از نظامیان اسرائیلی را به اسارت گرفته اند.

گردان های قسام تصاویری از تصرف پایگاه نظامی «کیبوتس» و مرکز«کرم ابوسالم» در شرق رفح را در چارچوب عملیات توفان الاقصی منتشر کرد.

تصاویری در سانه ها منتشر شده است که نشان می دهد صدها یهودی شهرک نشین در شهرک های یهودی نشین غلاف غزه در حال فرار هستند.

اسماعیل هنیه: توفان الاقصی از نوار غزه آغاز شد و به کرانه باختری و به بیرون از فلسطین و هر جایی که ملت و امت ما هستند می رسد.

گردان های قسام تصاویری از انجام عملیات داخل یکی از شهرک های یهودی نشین در غلاف غزه منتشر کرد.

قسام 3

روزنامه  یدیعوت آحارنوت نوشت که بیش از هزار موشک از صبح امروز تا کنون از نوار غزه به سمت سرزمین های اشغالی شلیک شده است.

خبرنگار العالم در غزه گزارش داد مقاومت فلسطین ۵ کیلومتر از اراضی اشغال شده را آزاد کرده است.

خبرنگار العالم در غزه گزارش داد: نیروهای مقاومت فلسطین ۵ کیلومتر از اراضی اشغال شده در شرق خان یونس را آزاد کرده اند.

بنابر این گزارش که نیروهای مقاومت یک دستگاه تانک ارتش رژیم اشغالگر را هدف قرار داده و به شهرک های صهیونیستی حمله کردند.

به گزارش خبرنگار العالم، شهروندان فلسطینی با تانک منهدم شده اسرائیلی عکس یادگاری گرفتند.

بیمارستان سوروکا در شهر بئر السبع اعلام کرد که تا کنون بیش از ۸۰ زخمی به این بیمارستان منتقل شده اند.

روزنامه معاریف نیز نوشت که آن چه  دارد اتفاق می افتد با آن چه قبلا اسرائیلی ها در جنگ با حماس دیده اند، هرگز شباهت ندارد.

رسانه های اسرائیلی نوشتند که ده ها نیروی حماس همچنان در خیابان های شهرک های یهودی نشین در حال چرخیدن هستند.

برخی منابع اسرائیلی نیز گزارش دادند که نیروهای حماس از هوا و زمین و دریا به سرزمین های اشغالی نفوذ کردند.

منابع خبری اعلام کردند که بسیاری از شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین در جنوب فلسطین اشغالی زیر باران حملات راکتی مقاومت قرار دارد به دنبال این حملات آژیر خطر در بخش وسیعی از اراضی اشغالی از جنوب تا شمال به صدا درآمده است.

رسانه های رژیم صهیونیستی از اصابت چند موشک به تل آویو و عسقلان خبردادند. احتمالا برجای گذاشتن تعدادی مجروح دراین حملات وجود دارد.

در همین حال محمد ضیف، فرمانده گردان های قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، صبح امروز (شنبه) با انتشار پیامی آغاز عملیات توفان الاقصی را اعلام کرد.

منابع خبری اعلام کردند که حمله راکتی گسترده مقاومت به اراضی اشغالی از نیم ساعت پیش ادامه دارد و متوقف نشده است.

چندین ساختمان در تل آویو و عسقلان مستقیما هدف قرار گرفته شده و گفته می‌شود که تاکنون چند صهیونیست زخمی شده اند.

قسام

در همین حال منابع عبری از حمله راکتی گسترده مقاومت فلسطین در نوار غزه به اراضی اشغالی خبر دادند.

این منابع تاکید کردند که صدها راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور و برخی مناطق در مرکز اراضی اشغالی شلیک شده است.

در پی این حمله راکتی گسترده آژیر خطر در تل آویو، ریشون لتزیون، رحوفوت و مناطق دیگری به صدا درآمده است.

این منابع خاطرنشان کردند که بسیاری از شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین در جنوب فلسطین اشغالی زیر باران حملات راکتی مقاومت قرار دارد و آژیر خطر در بخش وسیعی از اراضی اشغالی از جنوب تا شمال به صدا درآمده است.

بنابر این گزارش دو ساختمان در شهر عسقلان مستقیما هدف راکت‌های مقاومت قرار گرفته است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که مقاومت تل آویو را با موشک‌های سنگین و دوربرد هدف قرار داده است.

رسانه های خبری فیلمی از اصابت یکی از راکت‌های مقاومت فلسطین به یک شهرک صهیونیست‌نشین در مجاورت باریکه غزه منتشر کردند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت اعلام کرد که ده‌ها خودرو در شهر عسقلان در پی حملات راکتی مقاومت آتش گرفته‌اند.

رادیو اسرائیل اعلام کرد که در پی نفوذ نیروهای فلسطینی به منطقه غلاف غزه و حمله آنها به نظامیان اسرائیلی تا کنون تعداد  زیادی اسرائیلی کشته و تعداد زیادی دیگر زخمی شدند.

رادیو اسرائیل تأکید کرد که نیروهای گردان های قسام به مناطق و شهرک هایی رسیدند که بیرون از غلاف غزه هستند.

روزنامه دیدعوت آحارنوت نیز نوشت که نیروهای حماس شماری از خودروهای زرهی ارتش اسرائیل را به غنیمت گرفته و آنها را به غزه بردند.

برخی منابع اسرائیلی نیز اعلام کردند که نیروهای قسام توانستند به منطقه ساحلی «زیکیم» نفوذ کنند.

خبرنگار الجزیره نیز گفت که اسرائیل کنترل یکی از پایگاه نظامی خود و گذرگاه «ایزر» را از دست داد.

هاآرتس نیز نوشت که حمله نیروهای فلسطینی از غزه غافلگیری بزرگی برای سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل به شمار می رود.

یدیعوت آحارنوت نیز نوشت که نیروهای فلسطینی به یک مرکز نظامی اسرائیلی در شمال غلاف غزه حمله کرده و شماری از نظامیان اسرائیلی را به اسارات  گرفتند.

گردان های قسام تصاویری از نظامیان اسرائیلی به اسارت گرفته شده را در پی نفوذ نیروهای این گردان ها به سرزمین های اشغالی منتشر کرد.

سخنگوی گردان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی از ورود رزمندگان سرایا القدس در کنار رزمندگان حماس در نبرد طوفان الاقصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فلسطین شهاب، پس از اینکه فرمانده گردان‌های قسام از شروع عملیات کوبنده و همه جانبه علیه اشغالگران صهیونیست خبر داد، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم وارد عمل شد.

«ابوحمزه» سخنگوی گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: رزمندگان ما در سرایا القدس هم بخشی از این نبرد (ضدصهیونیستی) هستند و دوش به دوش برادران حماس تا پیروزی می‌جنگند.

در  تحولی دیگر، اطلاعات هوانوردی نشان می دهد که پروازهای فرودگاه بن گوریون در نتیجه حمله مقاومت فلسطین به سرزمین های اشغالی متوقف شده است.

روزنامه هاآرتس به نقل از یک منبع در پلیس اسرائیل نوشت که دو مبارز فلسطینی شماری را در یک خانه در شهرک یهودی نشین «اوفاکیم» در غرب شهر«بئر السبع» به اسارت گرفته و در یک خانه سنگر گرفته اند.

«محمد ضیف» فرمانده گردان های قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، به دنبال موشک باران گسترده رژیم صهیونیستی از سوی مقاومت طی صبح امروز (شنبه) با انتشار پیامی آغاز عملیات توفان الاقصی را اعلام و خاطرنشان کرد: عزم خود را جزم کرده ایم تا نقطه پایانی بر جنابات رژیم صهیونیستی بگذاریم.

وی افزود: از امروز همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی پایان می یابد. امروز ملت ما قیام خود را از سر می گیرد و به طرح برپایی کشور فلسطین باز می گردد.

ضیف با بیان این که توفان الاقصی بزرگتر از آن چیزی است که رزیم اشغالگر تصور می کند، افزود: وقت آن رسیده است که همه نیروهای عربی و اسلامی برای ریشه کنی رژیم اشغالگر متحد شوند.

وی گفت: امروز هر کسی که تفنگ در اختیار دارد باید آن را بکار بگیرد. هم اکنون وقتش رسیده است.

ضیف افزود: کسی که نمی تواند به طور مستقیم در توفان الاقصی شرکت کنند باید همبستگی خود را با آن اعلام کند. همه باید از رهنمودها و دستور العمل های نظامی پیروی کنند.

فرمانده گردان های قسام خاطرنشان کرد، توفان الاقصی در مرحله اول همه مواضع دشمن و فرودگاه ها و استحکامات نظامی آن را هدف قرار داده است.

فرمانده گردان های قسام در پیام خود خطاب به فلسطینیان قدس گفت: ای اهالی قدس اشغالگران را بیرون و دیوارها را خراب کنید.

واکنش ها

بیانیه انصار الله یمن در واکنش به عملیات توفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی

دفتر سیاسی انصار الله یمن عملیات قهرمانانه توفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.

دفتر سیاسی انصارالله یمن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: عملیات توفان الاقصی پرده از ضعف و ناتوانی رژیم موقت صهیونیستی برداشت و به جهانیان ثابت کرد مقاومت فلسطین تا چه اندازه قدرت و توان حمله به عمق فلسطین اشغالی و حمله به شهرک های صهیونیستیی و هلاکت و اسارت نظامیان آنها را دارد.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: ما از ملت ها و آزادگان امت عربی و اسلامی می خواهیم برای یاری ملت فلسطین و حمایت از جنبش های جهاد و مقاومت د راین نبرد تاریخی به پا خیزند.

در بیانیه انصارلله تصریح شده است: ملت یمن در کنار ملت فلسطین و جنبش های جهاد و مقاومت ایستاده اند و آمادگی خود را برای مشارکت در این نبرد در دفاع از ملت فلسطین و مقدسات امت اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی اعلام می کنند.

بیانیه حزب‌الله در واکنش به حملات ترکیبی مقاومت علیه صهیونیست‌ها

جنبش حزب‌الله لبنان، صبح امروز (شنبه)، عملیات نیروهای مقاومت فلسطین را بخصوص به رزمندگان «کتائب القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تبریک گفت.

حزب‌الله ضمن تبریک عملیات موفق مقاومت فلسطین اعلام کرد: «این عملیات پیروزمندانه پاسخی قاطع به جنایت‌های پیوسته اشغالگران و تعرضات پی‌درپی‌ آن‌ها به مقدسات، آبرو و کرامت [مسلمانان] است. این عملیات تاییدی دوباره است بر اینکه اراده ملت فلسطین و سلاح مقاومت تنها گزینه مبارزه با تجاوزات و اشغالگری است. این عملیات پیروزمندانه پیامی نیز برای جهان عرب، جهان اسلام و جامعه بین‌المللی بخصوص آنانی دارد که در تلاش برای عادی‌سازی روابط با این دشمن هستند، با این مضمون که آرمان فلسطین زنده است و تا زمان پیروزی و آزادسازی [خاک] از بین نخواهد رفت».

مقاومت اسلامی لبنان اضافه کرد: «ما از امت عربی، امت اسلامی و آزدگان جهان می‌خواهیم تایید و حمایت خود را از مردم فلسطین و جنبش‌های مقاومت اعلام کنند؛ جنبش‌هایی که یکپارچگی خود در میدان را با خون، حرف و عمل ثابت می‌کنند».

حزب‌الله در پایان اعلام کرد: «فرماندهی مقاومت اسلامی لبنان از نزدیک با تحولات مهم فلسطین همگام است و اوضاع میدانی را با اهتمام زیاد دنبال می‌کند. مقاومت لبنان با فرماندهی مقاومت فلسطین در داخل و خارج [فلسطین اشغالی] در ارتباط مستقیم است و رویدادها و روند عملیات را به‌صورت مستمر ارزیابی می‌کند، ازاین‌رو ما کابینه دشمن صهیونیستی را به درس و عبرت گرفتن از چیزهایی فرا می‌خوانیم که مقاومت فلسطین در میدان نبرد و جنگ آن‌ها را ثابت کرده است».

عربستان سعودی خواستار خویشتن‌داری در فلسطین اشغالی شد

عربستان سعودی در واکنش به درگیری گسترده امروز در اراضی اشغالی فلسطین خواستار خویشتن‌داری طرفین درگیر و توقف فوری اقدامات تنش‌زا شد.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی، بعدازظهر امروز (شنبه)، به درگیری نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

ریاض اعلام کرد که این کشور تحولات و اوضاع بی‌سابقه فلسطین و درگیری گروه‌های فلسطینی با نیروهای اشغالگران اسرائیلی را دنبال می‌کند.

عربستان سعودی در ادامه خواستار «توقف فوری تنش»، «محافظت از غیرنظامیان» و «خویشتن‌داری» در فلسطین اشغالی شد.

وزارت خارجه عربستان در عین حال اعلام کرد که این کشور بارها درباره خطر انفجار اوضاع فلسطین به دنبال تداوم اشغالگری، محرومیت مردم فلسطین از حقوق مشروع و تکرار اقدامات تحریک‌آمیز و سیستماتیک علیه مقدسات مسلمانان هشدار داده است.

ریاض در پایان از خواستار اقدام جامعه بین‌الملل و اجرای یک فرایند صلح‌آمیز معتبر شد که به راهکار دودولتی منجر شود.

محمود عباس: مردم فلسطین حق دفاع از خود دارند

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همزمان با عملیات گسترده نیروهای مقاومت در اراضی اشغالی گفت مردم فلسطین در برابر اسرائیلی‌ها حق دفاع از خود دارند.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین،‌ ظهر امروز (شنبه)، به عملیات گسترده نیروهای مقاومت در اراضی اشغالی فلسطین واکنش نشان داد.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، محمود عباس ضمن صدور دستور محافظت از مردم فلسطین، گفت: «ملت فلسطین در برابر تروریسم شهرک‌نشینان و نیروهای اشغالگر حق دفاع از خود دارند».

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در عین حال دستور داد تمام نیازمندی‌های ملت فلسطین برای ثبات و پایداری در برابر اشغالگران فراهم شود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط