امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۷:۳۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

۲۶ موکب کهگیلویه و بویراحمد در عراق مستقر شدند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه همه شرایط برای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی مهیاست، گفت: ۲۶ موکب در درون کشور و و به همین تعداد هم در کشور عراق برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی تدارک دیده شده است.

سید علی احمدزاده شامگاه سه شنبه با اعلام این مطلب در یاسوج اظهار کرد: همه شرایط برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی خود استان و آنهایی که از این استان می گذرند مهیا شده است.

وی افزود: امسال حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم استان در همایش پیاده روی اربعین حضور خواهند داشت و امکانات ایاب و ذهاب برای مرز شلمچه تامین شده و نگرانی وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شهرهای باشت، گچساران و دو شهر کهگیلویه بزرگ در این استان مسیر تردد زوار اربعین حسینی هستند و شهر یاسوج مرکز استان هم محل تردد زوار استان های شرق کشور یزد و کرمان، بخشی از فارس و سیستان و بلوچستان و زوار کشورهای پاکستان، افغانستان و چند کشور دیگر است.

احمدزاده تصریح کرد: به همین منظور موکب های زیادی در شهرهای شوش، بوستان، خان احمد، امامزاده جعفر و گچساران تا خیرآباد و شهرستان های مارگون و چند شهر کهگیلویه بزرگ و خود شهر یاسوج تدارک دیده شده است.

وی ابراز کرد: عملیات احداث زائرسرای استان در مرز شلمچه به مساحت ۸۰۰ متر مربع در حال انجام است و امید می رود بخشی از این زائرسرا تا قبل از مراسم اربعین به بهره برداری برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: البته تا زمان بهره برداری از زائرسرای استان سازه موقت در این محل برای استقرار موکب ها دایر شده است.

احمدزاده بیان کرد: همه امکانات مردمی و دولتی در کهگیلویه و بویراحمد پای کار اربعین آمده اند و کمیته های مختلف حمل و نقل، پشتیبانی، بهداشت و درمان، اورژانس و سایر حوزه ها تشکیل و فعال هستند.

وی تاکید کرد: مردم در شهرهای باشت و گچساران که در مسیر تردد زوار اربعین هستند چند سالی است که خانه های خود را برای اسکان در اختیار زوار اربعین قرار می دهند و حمایت های دولتی و مردمی برای اربعین ۱۴۰۲ در کنار هم قرار گرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ایام اربعین امسال تعداد زیادی یخچال، دستگاه های آب سرد کن، تعدادی دستگاه آب شیرین کن و کولر برای استفاده موکب ها تامین شده است.

وی افزود: در کشور عراق هم امکانات و تجهیزات زیادی برای مواکب تدارک دیده شده است، امکانات و تجهیزات موکب های استان فردا و پس فردا به کشور عراق اعزام می شوند.

احمدزاده عنوان کرد: وسایل نقلیه برای حمل کالا و تجهیزات موکب های مستقر در کشور عراق در نظر گرفته شده و محل استقرار آنها مشخص شده است.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط