امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۳۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

احیای کارخانه قند یاسوج دستاورد بزرگی دردولت سیزدهم محسوب می شود

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از کارخانه قند یاسوج با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای بازسازی این واحد تولیدی در دولت سیزدهم ، گفت: وضعیت این کارخانه قابل مقایسه با گذشته نیست.

به گزارش راه سلام، آیت الله سید نصیر حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، صبح سه شنبه از کارخانه قند یاسوج بازدید کرد.

آیت الله حسینی در این بازدید، ضمن قدردانی از عملکرد ستاد اجرایی فرمان امام در راه‌اندازی این کارخانه، گفت: «با راه‌اندازی کارخانه علاوه بر رونق اقتصادی در منطقه، زمینه اشتغال تعدادی از جوانان این استان فراهم شده است. این مایه خوشحالی و رضایت همه مردم استان خواهد بود.»

وی افزود: «وضعیت فعلی کارخانه قند یاسوج با گذشته آن قابل مقایسه نیست. همه چیز جدید و ساماندهی شده است.»

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بازسازی کارخانه قند یاسوج یک دستاورد بزرگ است، گفت: «این کارخانه به یک کارخانه‌ای مدرن و اشتغال‌زا تبدیل شده است.»

در این بازدید، شایان نادری، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان کهگیلویه و بویراحمد، نیز گزارشی از آخرین وضعیت کارخانه قند یاسوج ارائه کرد و مشکلات سد راه کارخانه را مطرح کرد که آیت الله حسینی قول پیگیری آنها را داد.

سابقه کارخانه قند یاسوج

کارخانه قند یاسوج در سال ۱۳۴۴ با ظرفیت تولید روزانه هزار تن قند و شکر آغاز به کار کرد. این کارخانه تا سال ۱۳۶۲ به تولید ادامه داد، اما پس از آن در دوره‌های متوالی تعطیل شد.

در سال ۱۳۷۶ به علت مشکلات متعدد، کارخانه قند یاسوج غیرفعال شد. در سال‌های بعد، کارخانه مجدداً به چرخه تولید بازگشت، اما دوباره راکد شد.

در سفر نخست رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد در مهرماه ۱۴۰۰، برای بازسازی این کارخانه اعتباری اختصاص داده شد و کار بازسازی و احیای کارخانه توسط ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شد.

وضعیت کنونی کارخانه قند یاسوج

اکنون کارخانه قند یاسوج بازسازی شده و با حضور رئیس جمهور به چرخه تولید بازگشته است. این کارخانه با ظرفیت تولید روزانه ۷۰۰ تن قند و شکر، زمینه اشتغال مستقیم برای ۸۰ نفر را فراهم کرده است.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط