امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۳۶

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

شمار قربانیان زلزله افغانستان از ۲۰۰۰ نفر گذشت/ بیش از ۹۲۰۰ زخمی تاکنون

مقامات افغانستان در جدیدترین گزارش خود اعلام کردند که تاکنون ۲۰۵۳ نفر در پی وقوع زمین‌لرزه در شمال‌غرب این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش راه سلام، یکی از مقامات افغانستان تایید کرد که تاکنون در پی وقوع این حادثه طبیعی ۲۰۵۳ نفر کشته شده‌اند با این حال با ادامه عملیات امداد و نجات ممکن است این آمار افزایش یابد. این درحالیست که لحظاتی پیش آمار غیررسمی ۲۰۰۰ فوتی در گزارش سی ان ان منتشر شده بود.

همچنین شمار مصدومان زمین لرزه تاکنون ۹۲۴۰ نفر اعلام شده است.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) اعلام کرد که زمین لرزه‌های متعدد روز گذشته در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر هرات رخ داد که قدرت یکی از آن‌ها ۶.۳ ریشتر بوده است.

اگر چه شدت این زلزله بنابر اعلام سازمان زمین شناسی ایالات متحده در سه ولایت هرات، فراه و بادغیس، ۶.۳ ریشتر گزارش شده اما برخی منابع از جمله «مرکز تحقیقات علوم زمین آلمان» بزرگی آن را ۵.۶ اعلام کرده‌اند.

زمین لرزه اولیه در ولایت های «بادغیس» و «فراه» در افغانستان نیز احساس شده و پس لرزه های متعددی را نیز به دنبال داشته است.

همچنین دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اعلام کرده که نزدیک به ۵۰۰ خانه ویران شده و ۱۳۵ ساختمان دیگر نیز آسیب دیده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت: در مجموع، ۴۲۰۰ نفر (۶۰۰ خانواده) تحت تأثیر این زمین لرزه قرار گرفته اند.

تصاویر منتشر شده، انبوهی از آوار ناشی از ریزش ساختمان‌ها را نشان می‌دهند.

در همین حال، هفته گذشته بانک جهانی هشدار داد که دو سوم خانواده های افغان در حال حاضر با «چالش قابل توجهی در حفظ معیشت خود» روبرو هستند.

گفته می‌شود که وقوع زمین لرزه ها در روز گذشته باعث وحشت مردم در هرات شده است. در پی وقوع زمین‌لرزه‌ها، مردم خانه‌های خود را ترک کرده و به خیابان‌ها آمده‌اند.

بر اساس داده‌های بانک جهانی، شهر هرات سال ۲۰۱۹ دارای یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط