امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۳۰

  • صفحه نخست
  • Uncategorized
  • اتصال راه آهن”اقلید – یاسوج”به اهواز مطالبه مردم کهگیلویه و بویراحمد از سفر رئیس جمهور

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

اتصال راه آهن”اقلید – یاسوج”به اهواز مطالبه مردم کهگیلویه و بویراحمد از سفر رئیس جمهور

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتصال راه آهن”اقلید – یاسوج” به اهواز مطالبه مردم این استان از سفر رئیس جمهور است.

«محمد راستا» در گفت و گو با خبرنگار راه سلام افزود: تکمیل پروژه های چهار خطه کردن راه های اصلی استان بخصوص محور “یاسوج- اصفهان”، “یاسوج به شیراز”،” یاسوج به اقلید”،” یاسوج به سی سخت”، ورودی‌های شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه، محور “گچساران – باباکلان – چرام”، “گچساران به گناوه” استان بوشهر، “لیکک به جایزان” و “باغچه – سادات” مهمترین مطالبات این استان در حوزه راه طی سفر دوم رئیس جمهور است.

وی  با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان ۱۷۰ کیلومتر راه افتتاح می شود که ۱۳۶ کیلومتر از این میزان محور “پاتاوه به دهدشت” و مابقی در سایر شهرستانهاست، اظهار کرد: عملیات اجرایی چندین پروژه راه سازی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به استان آغاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عملیات ساخت بیش از ۷ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این سفر شروع می شود.

راستا با بیان اینکه اتصال استان کهگیلویه و بویراحمد به شبکه ریلی جزو پیشنهادات استان در این سفر است، تصریح کرد: پیشنهاد ما و مطالبه مردم استان این است که راه آهن از “اقلید به یاسوج” به سمت گچساران و دهدشت ادامه یابد و سپس به راه آهن اهواز مرکز استان خوزستان متصل شود.

وی بیان کرد: آسفالت راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان کهگیلویه و بویراحمد نیاز به اعتبار دارند که در این سفر انتظار داریم مورد توجه رئیس جمهور و هیئت دولت قرار گیرند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط