امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۲۰

  • صفحه نخست
  • Uncategorized
  • پروژه توسط رئیس جمهور کلنگ زنی شده و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد پاسخ استعلام ها را نمی دهد

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

پروژه توسط رئیس جمهور کلنگ زنی شده و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد پاسخ استعلام ها را نمی دهد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان در صادر نکردن مجوزهای لازم برای اجرای پروژه بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور در یاسوج بشدت انتقاد کرد.

سعید طالبی پور در گفت‌وگو با راه سلام با انتقاد از عملکرد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد در ارتباط با این پروژه مهم گردشگری جنوب کشور، اظهارداشت: اداره منابع طبیعی با وجود اینکه سرمایه‌گذار تمام‌کننده و اهلیت‌دار است، همکاری لازم را برای صدور مجوزها ندارد و اکنون قرار است در نشستی در نهاد ریاست جمهوری این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی با اظهار تاسف از همکاری نکردن مسوولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه گذار پروژه بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور در یاسوج، خاطرنشان کرد: تمامی استعلام‌های مورد نیاز اجرای این طرح از سوی سایر نهادها صادر و فقط اداره کل منابع طبیعی و اّبخیزداری استان نسبت به صدور مجوزهای لازم از خود تعلل نشان می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور شامل پل معلق، تله کابین، سورتمه، کافی‌شاپ و سوئیت‌های اقامتی واقع در منطقه زیبای مهریان بویراحمد بدلیل پاره ای از مشکلات بین سرمایه‌گذار و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری متوقف شده است.

طالبی پور با ابراز نگرانی خود از تاخیر فراوان در صدور مجوزهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این ارتباط، یادآورشد: متاسفانه این اداره کل اقدامات لازم برای صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذار بومی را انجام نداده و به همین دلیل باید در تهران برای انجام امورات اداری، نشست برگزار بکنیم.

وی، سرمایه اولیه این طرح را ۵۵۰ میلیارد تومان با آورده ۲۵ درصدی سرمایه‌گذار عنوان و تصریح کرد: این مجموعه گردشگری در سفر رئیس جمهوری در زمینی بمساحت ۱۳۰ هکتار کلنگ‌زنی شد که از از این میزان ۱۱ هکتار آن خودمالکی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پل معلق این طرح به طول ۳۸۶ متر است، گفت: تله‌کابینی که در این پروژه طراحی شده تا پنج و نیم کیلومتر قابل توسعه بوده و تله سیر نیز بطول ۸۰۰ متر، زیپلاین بطول ۸۰۰ متر در فاز اول و در فاز دوم سه هزار و ۱۵۰ متر پیش بینی شده است.

طالبی‌پور افزود: سورتمه ریلی بطول ۱۷۰۰ متر، فضا‌های اقامتی رفاهی و ورزش‌های آبی، نمایشگاه‌های فرهنگ عشایر، ‌ایستگاه کوهنوردی با تمام تجهیزات، ‌ایستگاه سلامت از جمله ویژگی‌های دیگر پروژه بوده و از سویی نیز کنسول معلق در بالاترین نقطه کوه قرار می‌گیرد و یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد این مجوعه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد باتاکید براینکه محور توسعه این استان گردشگری است، اظهارداشت: ظرفیت‌های قابل توجهی در استان وجود دارد که می طلبد نهادهای دولتی در همکاری با آنها از خود تلاش بیشتری نشان دهند.

وی گفت: در دولت سیزدهم تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار قرار گرفته و در این راستا ۷۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به استان اختصاص یافته است.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط