امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۳:۲۴

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

۴۰ مدرسه در گچساران با علاء الدین غیراستاندارد گرم می شود

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از گرم شدن 40 مدرسه در شهرستان گچساران که شهرستان نفتخیز ایران است با علاء الدین های قدیمی نفتی خبرداد و تاکیدکرد که این وسایل گرمایشی کاملا غیراستاندارد هستند.
“علی رحیمی انور ” در گفت و گو با راه سلام گفت: با توجه به شرایط خاص عشایری و کوچرو بودن برخی از عشایر، وسایل گرمایشی این مدارس هر ساله برای ما بحران ساز است و بدنبال این هستیم که وسایل گرمایشی استاندارد برای این ۴۰ مدرسه تهیه کنیم برای اینکه سلامت دانش‌آموزان به خطر نیفتد.

وی با اصرار بر خواهش خود مبنی براینکه اگر کسی بتواند در این موضوع کمک مالی کند استقبال زیادی می‌کنیم، اظهارداشت: مدارس سیار ما از نظر چادر و تجهیزات اولیه مشکلی ندارند.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همت خیرین و اداره کل نوسازی مدارس، هفت باب مدرسه اول مهر بازگشایی و جایگزین مدارس کانکسی می‌شوند و می‌توانیم کانکس‌ها را در اختیار مدارس زیر ۱۰ دانش‌آموز قرار دهیم.

رحیمی انور در خصوص ترک تحصیل دانش‌آموزان عشایری در استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: این معضل برای آموزش و پرورش عشایر وجود داشته و به همین دلیل هم دبیرستان شبانه‌روزی در سرآبتاوه احداث شد.

وی با بیان اینکه، مقطع متوسطه اول را هم به این خوابگاه ضمیمه کرده‌ایم و دانش‌آموزانی که به مدارس دسترسی ندارند به خوابگاه معرفی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: فقط چند دانش‌آموز دختر در جلاله هستند که نمی‌خواهند در خوابگاه اسکان داشته باشند و بر اساس تصمیمی که گرفته شد امسال هزینه ایاب و ذهاب برای این دانش‌آموزان درنظر گرفته می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: مناطق سخت گذر و راه‌های صعب العبوری داریم که باعث می‌شود نظارت بر مدارس این مناطق کمتر انجام گیرد، بطورنمونه در بَردپهن زیلایی و شبلیز مارگون بدلیل مسدود شدن راه در زمستان، ایاب و ذهاب خیلی سخت انجام می‌گیرد و راهبران بخاطر این مسائل نمی‌توانند آنگونه که باید و شاید بر این مدارس نظارت کنند.

رحیمی انور افزود:  سختی کار راهبران در بازدید از مناطق سخت گذر بالاست و اینگونه مسیر‌ها خطراتی دارند،  امیدواریم دولت، این جاده‌ها را ایمن کنند

وی با تاکید براینکه یکی از معضلات موجود در رابطه با کار راهبران مناطق کوهستانی و سخت گذر این است که از نظر حق الزحمه، کارآنان با راهبران حوزه شهرها یکسان بوده و این در حالیست که اصلا کار راهبران عشایری مدارس کوهستانی قابل قیاس با راهبران شهری نیست.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه برای سوخت عشایری، اول هر ماه حواله می‌دهیم برای اینکه سوخت تأمین شود، تصریح کرد: یک مؤسسه در تهران که سال گذشته از مدارس منطقه جلاله بازدید کرده بودند، مشکلات در‌های ورودی و  سیم کشی داخل مدرسه و سرویس بهداشتی را رفع کرده‌اند و برای تمام سه هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز عشایری ما بسته‌های حمایتی کیف و نوشت‌افزار تهیه و توزیع نمودند.

رحیمی انور گفت: امسال گروه‌های جهادی آموزش و پرورش همین مدرسه را رنگ زده‌اند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط