امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۳۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

کهگیلویه و بویراحمد از فردا میزبان سامانه بارشی پاییزه است

سرپرست مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر روز فردا سه شنبه بیست و پنجم مهرماه جاری به این استان خبرداد.

“ولی بهره مند” در گفت و گو با راه سلام با تشریح ویژگی های این سامانه بارشی در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: این سامانه بارشی ابتدا از (سه شنبه) بصورت پراکنده وارد استان می شود و روز پنجشنبه بیشتر مناطق استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی، میانگین بارش بلند مدت سالیانه در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۵۸۰ میلیمتر عنوان و خاطرنشان کرد: میزان بارش بلند مدت سالیانه در ایستگاه یاسوج ۸۰۰.۴، سی سخت ۶۹۳، دوگنبدان ۴۳۰، دهدشت ۴۰۲، لیکک ۳۹۶ و منطقه امامزاده جعفر(ع) ۴۲۹ میلی متر ثبت شده است.

سرپرست مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میانگین بارش باران استان در سال زراعی گذشته به حدود ۷۰۰ میلی متر رسیده است، یادآورشد:این میزان بارش بیش از ۱۴۰ میلی متر بیشتر از میانگین بلند مدت در مدت مشابه بوده است.

بهره مند با تاکید براینکه از فردا سه شنبه، کاهش محسوس دما در این استان پیش بینی می شود، تصریح کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد حداقل و حداکثر مناطق مختلف استان  کهگیلویه و بویراحمد، چهار درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

بگفته وی، حداکثر دمای هوای شبانه روز گذشته در شهر لنده۳۷.۹، دهستان امامزاده جعفر(ع) ۳۷ ، شهر لیکک ۳۷.۱، شهر دوگنبدان ۳۶.۵ ، شهر دهدشت ۳۶، شهر یاسوج ۲۸.۳، شهر سی سخت ۲۴.۸ و شهر مارگون ۲۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزش شدید باد از دیگر پدیده های هواشناسی هفته جاری است.

به گزارش راه سلام، استان کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان با ۷۲۶ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط